یاد آوری

دانش آموزان دوره ابتدایی که در خرداد ماه  سطح دست یابی نیاز به آموزش و تلاش بیشتر در کارنامه خرداد آن‌ها درج می شود ، نیاز به افزایش طول دوره تحصیلی  را دارند؛ این قبیل دانش آموزان  فرصت دارند تا 15 شهریورسطح دستیابی خود را تغییر دهند .

ضمن اینکه بر اساس مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش در صورتی که دانش آموزی  در دو درس فارسی و ریاضی به صورت همزمان تا 15  شهریور ماه  نتواند  یکی از سطوح خیلی خوب، خوب و یا قابل قبول را کسب کند، در آن سال، نیاز به افزایش طول دوره تحصیل به قدر یک سال تحصیلی دیگر را دارد ؛به عبارتی این گروه از دانش آموزان تکرار پایه خواهند داشت ؛این وضعیت چنانچه بیش از دو درس  در  سایر  دروس باشد با نظر شورای مدرسه تعیین تکلیف خواهند شد .

/ 11 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

با سلام اگر امکانش هست نمونه هایی از گزارش پیشرفت تحصیلی توصیفی ( متن کارنامه توصیفی درسها ) را مجدد در وبلاگ بگذارید قبلا بود مثل اینکه حذف شده !! .. فایل pdf که گذاشتید متن ها قابلیت کپی شدن ندارند و تایپ کردن متن ها مشکل است اگر بشود کپی کرد با کمی تغییر میتوان متن های دلخواه نوشت و کل متن را ننویسیم که وقت گیر باشد .. با هم تشکر

حسین

این طرحی که دادید ( تکرار پایه در دروس فارسی و ریاضی ) بسیار خوب است در مواردی که به تصمیم شورا یا ... نیاز دارد متاسفانه به دلایلی مانند افت آمار قبولی اجازه تجدید شدن را هم نمیدهند چه رسد به تکرار پایه . اگر مستقیم تکرار پایه شوند خیلی بهتر است .

آموزگار

سلام .خداقوت .قصد انتقاد کردن ندارم .نمی خواهم معایب یا محاسن طرح توصیفی را بگویم چرا که قبلا مطرح شده. .ولی لیست های توصیفی چند تا از دانش آموزان در پایه های مختلف رو بصورت تصادفی مشاهده کردم .جالب اینجا بود که توصیف عملکرد ها مثل هم بودند .به طور مثال دانش آموز کلاس چهارم یک مدرسه همان توصیف عملکرد را در درسهایش داشت که دانش آموز سوم مدرسه ی دیگری دارد .آیا این شیوه توصیف عملکرد صحیح می باشد ؟هدف از طرح توصیفی نوشتن جملات کپی شده می باشد .اگر اینطور هست که دیگر نباید بحث کرد به اهدافمون خواهیم رسید .همه هم راضی خواهند شد .

سلام.اگردانش آموز در یکی ازدودرس ریاضی یافارسی نیازبه تلاش وآموزش مجدد درشهریورماه بگیردوعلاوه برآن دردورس مثلااجتماعی وعلوم هم نیازیه تلاش بگیردمستفیما مردود می شودیابانظرشورای مدرسه و...؟ممنون

حبیب

آیا این دانش آموزان فقط بر اساس یک آزمون مداد کاغذی تعیین میشوند ک میتونن به پایه بالاتر بروند .

یاور زندیان

خسته نباشید

اسحق

با سلام تو سیستم توصیفی مدرسه امتحان کردم کارنامه ی شهریور با وجود نیاز تلاش بودن دروس ریاضی و فارسی باز هم قبول می شه. توضیح استاد در این مورد چیه؟

محمود طاهری

با سلام و عرض خسته نباشید حضور همکار محترم بنده متصدی برنامه توصیفی آموزش ابتدایی شهرستان بروجرد هستم..طبق فرمایش شما به صورت آزمایشی برای دانش آموز پایه اول و چهارم تست کردم(نوبت دوم و شهریور نتیجه فارسی و ریاضی را نیاز به تلاش دادم.)اما سیستم دانش آموز را در شهریور ماه ارتقاء داد(طبق تبصره ) لطفا راهنمایی فرمایید.(اگر امکان دارد با ایمیل پاسخ دهید) با تشکر

محمد

سلام استاد گرامی! درباره دانش آموز نیاز به تلاش آیا معلم باید در تابستان برای او کلاس بگذارد چون مدرسه اعلام کرده معلم باید هشت جلسه برای درس دادن به دانش آموز به مدرسه بیاید؟ این روی چه حسابی است؟ در حالیکه ضعف دانش آموز کلاس ششم به پایه های پایین مربوط است؟! لطفا در این باره شفاف سازی کامل انجام دهید! باتشکر فراوان!

جليل

سلام دكتر ! اخر معلوم شد بعد ماه رمضان كلاس ضمن خدمت هست يانه ! ادارات به دليل نداشتن بودجه و الويت كتب جديد التاليف زير بار نميرند كلاس توصيفي برگزار كنند! راستي چرا اساتيد استاني ده تير به تهرون دعوت نشدند عليرغم وعده قبلي ؟ خبريه؟ نكنه به قول شما صداي پاي ضحاك مياد؟