در خرداد ماه با پوشه کار دانش آموز چکار کنیم ؟

 

معلمانی که( بیشتر آنها البته ) درک روشنی از پوشه کار دارند  نیک می دانند که پوشه کار، شاه ابزاری ست که  با همکاری معلم و دانش آموز، در جریان یاددهی – یادگیری ، هدفمند ، آگاهانه و منظم گرد آوری شده و به روشنی تصویری گویا از موفقیت‌ها ، رشد و پیشرفت دانش آموز را، همچون آلبومی به نمایش و قضاوت می گذارد. لذا معلم در طی دو نوبت ، پوشه کار ها را به دانش آموزان تحویل خواهد داد .

   نوبت اول خاص دانش آموزانی است که در خرداد ماه شرایط ارتقا به پایه بالاتر ( قبول می شوند ) را احراز می نمایند . در این شرایط  معلم همراه با گزارش پیشرفت تحصیلی ( کارنامه ) و پس از تکمیل فرم پیشرفت ، پوشه کار را  تحویل دانش آموز یا اولیا او خواهد داد .

    نوبت دوم  شهریور ماه است . در این زمان  دانش آموز چه به پایه بالاتر راه پیدا نماید ( قبول شود )  و چه ننماید ،معلم ضمن تکمیل فرم پیشرفت ، پوشه کار را تحویل دانش آموز و اولیا او می گرداند.  ضمن این که در هر دو نوبت، هنگام تحویل پوشه کار به دانش آموز ، به او توصیه خواهد نمود که پوشه کار خود را به عنوان سابقه ای از هویت تحصیلی خود، نزد خویش نگهداری نماید .

/ 4 نظر / 106 بازدید
آسمان

سلام استاد گرامی .لطفا نظر خود را در موردمردودی در ابتدایی بیان فرمایید .متشکرم.

آسمان

سلام.متشکرم از وقتی که برای پاسخ به سوال بنده گذاشتنید . پاینده باشید

حاتمی وبلاگ امین وآزاده

با سلام و خدا قوّت استاد عزیز مدرسان دوره ی توصیفی در کلاس ها می گویند که در پایان سال تحصیلی پوشه ی کار در مدرسه بماند تا در سال تحصیلی جدید معلم پایه ی بعد با ارزیابی کوتاهی از فعالیت های دانش آموز و پایه ی علمی او در سال قبل آشنا شود . حالا با این مطلبی که خواندم برای تحویل دادن پوشه ها به خانواده ها دچار تعارض شدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

صالحي

سلام مدرس كلاسي گفته براي هر ماه براي هر دانش آموز در هر درس بازخوردي در دفتر شاخصها بنويسيد آيا با كلاسي بالغ بر36 نفر معلم جز نقش نوشتن نقس ديگري خواهد داشت