ارزشیابی کیفی- توصیفی در پایه های چهارم و پنجم نیز در سال تحصیلی92/91 اجر

بنابراین به اطلاع می رساند  ارزشیابی کیفی- توصیفی  بر اساس قانون و مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در پایه های چهارم و پنجم -  چنانکه نتایج پژوهش های پژوهشگاه نیز تایید نموده -  در سال تحصیلی اینده اجرا خواهد شد و هرکسی غیر از این خبر خبری دارد باید مستندات لازم را ارائه نماید .اما اینکه بخواهیم با عنایت به ایجاد ساختار 3-3-6 تغییراتی متناسب با  شرایط جدید و ویژگی های  سنی و روان شناختی دانش اموزان ایجاد کنیم این به معنی برگشت به نظام قبلی که نتایج پژوهش ها کم و کیف آن را تصویر گرفته و ارائه نموده اند  نیست .  در این رابطه مصوبه هشتصدو پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تاریخ 22/1/1391 چه می گوید :

 

موضوع: اجرای امتحان هماهنگ منطقه ای در پایه ششم ابتدایی

با توجه به استقرارپایه ششم ابتدایی ازسال تحصیلی 92-91 ، شورای عالی آموزش و پرورش مقرر می دارد:

1- پایه ششم ابتدایی مشمول کلیه مقررات وآیین نامه های مربوط به دوره ی پنج ساله ی ابتدایی می باشد. در مواردی که مقررات و مصوبات مربوط نیاز به اصلاح، الحاق و تغییر داشته باشد، پس از بررسی و تایید در کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی به منزله مصوبه شورا تلقی وابلاغ خواهد شد. دبیرخانه شورا موظف است در اولین جلسه شورا مراتب را به اطلاع اعضای شورا برساند.

2-    از سال تحصیلی 91-90 امتحانات پایانی پایه پنجم ابتدایی همانند پایه های قبل از آن به صورت داخلی برگزار می شود.

3-    از سال تحصیلی92-91 امتحانات پایانی پایه ششم ابتدایی به صورت هماهنگ(که با سوالات واحد و برنامه معین و به طور همزمان از سوی اداره آموزش و پرورش محل طرح و تهیه خواهد شد) در مدرسه برگزار می شود.

4-    در دوره ابتدایی، امتحانات داوطلبان آزاد صرفا در پایان دوره برگزار می شود بنابر این ثبت نام این قبیل افراد  برای شرکت در امتحانات پایه پنجم ابتدایی از سال تحصیلی 91-90 مجاز نخواهد بود.

موضوع: اجرای امتحان هماهنگ منطقه ای در پایه ششم ابتدایی در هشتصدو پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تاریخ 22/1/1391به تصویب رسید.

مهدی نوید                                                                حمیدرضا حاجی بابایی

دبیر شورا رئیس جلسه

 

اجرای امتحان هماهنگ منطقه ای در پایه ششم ابتدایی مورد تایید است

محمود احمدی نژاد

رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش

 

/ 10 نظر / 14 بازدید
مهدی سنبل

سلا م استاد یک وبلاگ درست کردم آذرس آن به قرار زیراست ،لطفا پساز مشاهده مرا ازنظراتت چراغ گونه خود بی بهره نگذارید. mehdisonbol.blogfa.com

شاطریان

جناب آقای دکتر قره داغی عزیز در کارگاه ارزشمند شما با حضور به یادماندی تان چیزهای بسیاری اموختم . پایدار باشید

اندیشگاه معلم

انديشگاه معلم­ پایگاه اطلاع رسانی / آموزشی و ادامه تحصیل فرهنگیان است كه گاه و بي­گاه­ معلمان را به­ دانايي مي پيوندد، نه فقط مجالي است براي بهتر انديشيدن و محملي براي فراختر انديشيدن كه در آن مي­توان به بودن و سرودن - نه در ديروزها كه با ديروز براي فرداهايي روشن-به رهايي انديشيدن . چه كه بي اين هنر زندگي را مفهومي نيست و "انديشيدن" حقّ آدمي است! دانستن، اندیشیدن و آن­گاه زيستن ... .

لیلا امیریان

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما استاد گرامی آقای قره داغی من آموزگار پایه دوم العین (امارات)هستم . از جلسه ی امروز که در خدمت شما بود م بسیار لذّت بردم و این انگیزه ای شد برای تلاشی بیشتر برای آموختن آنچه از ارزشیابی توصیفی نمی دانم .

sama

استفاده کردم وممنونم موفق باشید

م صادقی

در اين مملكت چند نفر مثل شما بيابم كه از او بياموزم بي انكه بخواهد خودش را در ديگري بريزد . من بي شك از عشق و علاقه و علم شما به كارتان كيف بردم و آموختم . برايتان شادماني هميشگي آرزومندم

آموزگار

سلام.لطفا در مورد برنامه ی درسی ملی و اهداف آن هم در این وب مطلب بنویسید .متشکرم.

با سلام تشکر از لطف شما . متاسفانه معاونین وبازرسین گروهها مسرند که فرم شماره 5 برای همه دانش آموزان نوشته شود.

عصائیان

با سلام به شما استادگرامی. ممونون از این که من را مورد لطف وعنایت خود قرار دادید. از آنچه در مورد ارزشیابی توصیفی نگاشته اید استفاده کردم و سعی در انتقال آن به سایرهمکاران نیز داشتم . اما صدحیف که این نوع ارزشیابی در ظاهر مورد قبول همگان است . ولی در واقع ( گاهی ) به گونه ای دگر عملی می شود و با صد دلیل و برهان نیز قانع به درست عمل کردن به آن نیستند . خصوصا در مورد نوشتنی های بی مورد .... انگار از ارزشیابی توصیفی فقط کاغذ سیاه کردن را برداشت کرده اند .!!!!!!!!

پایگاه جامع وب های ایران

با سلام یکی از بزرگترین مشکلات موجود در فضای مجازی کشور ما ، عدم وجود یک دایرکتوری کامل و مناسب برای سایتهای ایرانی می باشد و غالبا برای یافتن یک موضوع مجبور هستیم ساعت ها در فضای مجازی جست و جو نماییم. در این راستا تصمیم گرفتم که محلی را بوجود آورم تا به عنوان مرجعی کامل از سایت ها و وبلاگ های ایرانی باشد. از شما دعوت می شود تا با ثبت وبلاگ خود در فهرست وب های این پایگاه ، ضمن کمک به تکمیل فهرست وب ها ، از مزایای آن برخوردار شوید. مزایای عضویت در پایگاه : معرفی سایت یا وبلاگ خود به اعضای پایگاه افزایش بازدید از سایت یا وبلاگ شما و بالا رفتن رتبه ی شما در موتورهای جستجو آسان شدن دسترسی و جستجو در سایت ها و وبلاگ های ایرانی اشاعه تجارت الکترونیکی و معرفی سایتها و خدمات آنها امکان نمایش سایت یا وبلاگ شما در لینک باکس پایگاه ( به زودی ) و... ثبت وب در این پایگاه رایگان می باشد. باتشکر مدیر پایگاه جامع وب های ایران