جناب آقای دکتر فانی ، مراقب دوغیاران باشید!

   چنانکه قبلا نیز گفته شد ،خیلی سالهاست، در عمل آموزش و پرورش را ، و به ویژه آموزش و پرورش دوره ابتدایی را ،در چرخه اصلاحات آموزشی و عبور به سمت جامعه فردا ، در حرکت و تغییر نمی بینیم . دلیلش نیز ،حضور برخی دوغیارانی بود که در نوشتار پیشین( با عنوان دوره ابتدایی به آبیاری نیاز دارد نه دوغیاری ) ، شرح ان به میان آمد.
    اینک جناب دکتر فانی ،انتظار داریم مراقب باشید از دوغیاران گذشته در لباس آبیار ،به حوزه مدیریت شما ورود پیدا نکنند .اینان ادبیات آفتاب گردان را خوب بلدند، بی آنکه باری به بار داشته باشند و دیگران را بهره ای برسانند . پس به اجمال بار دیگر یاددآوری می شود ،دوره ابتدایی در حوزه های زیر به آبیاری نیاز دارد:
• مدیریت و تامین منابع انسانی .
• ارزشیابی نوین تحصیلی تربیتی ( ارزشیابی کیفی – توصیفی در دوره ابتدایی )
• نظارت علمی – بالینی
• شایسته سالاری 
 زمان آموزش
•  برنامه درسی متناسب
• رویکرد مشارکتی در آموزش و پرورش .
 
 
/ 3 نظر / 18 بازدید
سيد محمدرضا موسوي زاهد

خدمت استاد ارجمندم سلام عرض مي كنم.به نظر اين حقير براي مدرسان توصيفي ستيز ونيز كتاب هايي كه به نام توصيفي بر توصيفي مي تازندبايدفكري عاجل نمود.چون بسيار خطر ناك است دانشجوياني كه از دوره فارغ التحصيل مي شوند با ديدگاهي مسموم به ارزشيابي توصيفي بنگرند وبه كلاس درس بروند.

سيد محمدرضا موسوي زاهد

قدر استاد نكو دانستن حيف استاد به ما ياد نداد شاگردي در محضر شما خاطره اي استوار براي من خواهد بود.در دبستاني كه مديريت آن را به عهده دارم ، توصيفي را به صورت تمام عيار اجرا نموده ام تا آنها كه منتظر در توصيفي خللي ببينند وبر آن بتازند بدانند كه دوران مانور نمره اي وكمّي انديشي به سر امده است و دور دور كيفيت گرايي ومشاركت همه جانبه دانش اموزان در فرايند ياددهي - يادگيري است.برايتان بهترين ها را آرزومندم.

کاوه داودی

با سلام و عرض ادب استاد گرامی حضور با برکت شما مایه ی افتخار و به خود بالیدن است .امیدوارم سایه ی شما همیشه مستدام باشد تا ما دانش آموزان بتوانیم از سر چشمه ی زلال دانش زیبایتان مستفیض گردیم. گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است . ارد بزرگ شکر خدا امروز قسمت ما شد. با تشکر مجدد